Романтични подароци кои ќе направат да се почувствува посебно

Објавено на од

Не мора да чекате роденден, Св. Валентин или некоја друга посебна пригода за да ја изненадите својата партнерка со некое (мало) слатко задоволство кое ќе и покаже колку таа ви значи. Доколку ги чувате накитот или викенд на некоја егзотична локација како адути за некоја посебна пригода, ние ви даваме неколку предлози за подароци кои нема да ви го сведат салдото на нула, а сепак ќе бидат пречекани со воодушевување.

1. Цвеќе или мече

Доколку сешуте не ја познавате добро вашата партнерка и нејзините преференции, па сакате да “играте на сигурно” тогаш со буќет цвеќе или плишано мече не можете да погрешите. Изборот во овој случај ви е навистина голем, но за вистински WOW ефект, подарете и букет со 101 ружа.

 

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/koshnica-andquot101-ruzhaandquot/1689/1#" window="true"]Купи[/button]

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/mecheto-se-zboruva/1608/1" window="true"]Купи[/button]

 

2.Вино и миризливи свеќи

Основа за секоја романтична вечер. Без разлика дали планирате да и спремaте вечера или да се свиткате под ќебе и да го гледате (нејзиниот) омилен филм, атмосферата мора да биде опуштена и интимна.


[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/dekorirani-svekji-aromatizirani/4947/1" window="true"]Купи[/button]

 

3. Чоколадна масажа

Разгалете ја и подарете и 1 час потполно хедонистичко уживање кое ги буди сите сетила, со сензуална чоколадна масажа. Чоколадото има позитивен ефект врз целиот организам, ја прави кожата мека и нежна и помага во создавањето ендорфин, супстанца која поттикнува смиреност и добро расположение. Бонус плус за неа е тоа што нема да мора да се грижи за калориите.

 

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/chokoladna-masazha-/265/1" window="true"]Купи[/button]

 

4. Декорации за соба

Потсетете ја вашата драга колку ви значи, секое утро, секој ден, дури и кога не сте покрај неа. Подарете и интересен сет перничиња или декорација за ѕидот во спалната соба. Првото нешто на кое ќе помисли кога ќе се разбуди ќе бидете токму вие.

 

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/i-love-you-more-than-sleep/5610/1" window="true"]Купи[/button]

5. Секс игра

Секоја жена сака да се чувствува посакувано и секси, па зошто да не ја потсетите уште утре дека токму таа е предметот на сите ваши фантазии. Не мора да се ограничувате само на секси долна облека, ви предлагаме и некои интересни игри за во спалната соба. Забавата и задоволството ви се загарантирани ;)

 

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/kocki-kama-sutra/5429/1#" window="true"]Купи[/button]

[button color="red" link="http://www.tc.mk/shopping/igra-so-karti/6452/1#" window="true"]Купи[/button]

 

6.  Направете сами

Доколку сте креативен и романтиката ви е во душа со малку труд можете да склопите уникатен подарок специјално за неа, а веруваме дека вложениот труд и време нема да поминат незабележани. Едноставно, ставете порака во едно декоративно шише, или пак напишете неколку причини зошто ја сакате на камчиња и ставете ги во украсна торбичка. Не мора се да биде совршено, важно е таа да се почувствува посебно и сакано.


Ако сакате да и ги подарите ѕвездите, денес и тоа е можно. Може да именувате ѕвезда или цела галаксија во нејзина чест, па да испринтате сертификат со името и координатите на ѕвездата.

Како ви се допаѓаат нашите предлози? Кога последен пат купувате подарок без повод?

comments powered by Disqus

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.