Не се опишува со зборови, мора да се проба!

Објавено на од

Кафето за многумина од вас претставува посебен ритуал и начин на уживање. Во продолжение ви презентираме едни од најдобрите места за пиење кафе во светот.

1. Starbucks Coffee

Еден од најпознатите ланци за продажба на кафе во светот. Можете да го најдете скоро во секоја држава. За жал, кај нас сеуште го нема. :(

2. Coffee Company, Амстердам

Идеално место за оние кој не се вљубеници во огромни кафетерии. Мали, пријатни места, кој ќе ви овозможат да го почувствувате духот на Амстердам заедно со прекрасно кафе.

3. Tina, we salute you, Лондон

Кафе комбинирано со пријатен енетриер и декор (кој се менува секој 8 недели), шарм, топлина и пријателски персонал. 

4. Single Origin Roasters, Сиднеј

Пријателско место, со мнооогу добро кафе.

5. Kaffeine,  Лондон

Едно од најпријатните места во цел Лондон- весело, разиграно, пријателско- нетипично за овој град. 

6. Littelton Coffee Company, Нов Зеланд

Перфектно кафе, приготвено на каректеристично место. 

7. Cafe Passmar, Мексико Сити

Совршена локација и совршено кафе.

8. Woolloomooloo Cafe, Тајван

Името на овој кафич означува "добра жетва", па од тоа можете да заклучете дека станува збор за високо квалитетно кафе. 

9. Bear Pond Coffee House, Токио

Поранешна слаткарница претворена во место кое ви нуди огромно уживање.

Каде вие преферирате да го пиете вашето кафе? Имате ли вие омилено светско место за конзумација на овој пијалок? :)

comments powered by Disqus

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.