Статии од категоријата За неа

Идеалните парфеми според вашиот хороскопски знак

Објавено на Од

Не е секогаш лесно да се одбере парфем кој ќе одговара на вашиот животен стил. Откријте ги мирисите кои се вклопуваат со вашиот карактер и се совпаѓаат со вашиот хороскопски знак и неговите карактеристики.

прочитај повеќе »

18 неверојатни дизајни на женски штикли

Објавено на Од

Израелскиот дизајнер на чевли Коби Леви комбинира функционалност и удобност со чудесни и уметнички дизајни. Високо-талентираниот дизајнер има уникатна дарба за дизајнирање уметнички и смешни, а сепак елегантни високи потпетици кои секоја жена гордо би ги носела.

прочитај повеќе »

Светско првенство + вкусна храна = совршена комбинација

Објавено на Од

Сакате да му го привлечете вниманието на вашиот партнер за време на светското првенство во фудбал? Имате желба да и докажете на вашата љубена дека можете да припремите интересни десерти додека заедно ги следите натпреварите? Следат неколку рецепти за брзо и лесно спремена храна која не само што е вкусна, но и е декорирана во духот на светското првенство во фудбал.  

прочитај повеќе »

Идеалниот подарок е на само “клик” од вас

Објавено на Од

“Секој си има различен вкус” – Оваа реченица сме ја слушнале милион пати како утеха во замена на  “Извини, но навистина не ми се допаѓа овој поклон”. 

 

прочитај повеќе »

Што е Желботека?

Објавено на Од

Вашиот пријател слави важен настан, а вие сe уште немате идеја што да му подарите? Во последен миг барате низ продавниците каде што наидувате само на премногу обични подароци, а сакате да подарите нешто оригинално?

прочитај повеќе »

Добро вино е најдоброто друштво за Св. Трифун

Објавено на Од
На 14-ти февруари, освен што се прославува Св. Валентин или попознат како Денот на вљубените, исто така се слави и Св. Трифун. Св. Трифун е христијански светец којшто претставува заштитник на лозарите и има голема традиција во православното празнување. На...
прочитај повеќе »

Подароци за Св. Валентин според фазата на вашата врска

Објавено на Од
Сигурна сум дека многу пати сте се двоумеле што да им купите на вашите љубени за Денот на вљубените, родендени, годишници...колку пари е соодветно да потрошите, колку вреден да биде подарокот... Пoтоа, сте се плашеле од незгодни моменти како: што ако не в...
прочитај повеќе »

Како до вистинскиот подарок?

Објавено на Од

 

Понекогаш е доволен само мал гест за да се чу

прочитај повеќе »

Креативни подароци за љубителите на вино

Објавено на Од
Пријателите и семејството се движечката сила во животот па затоа потребно е да одвојуваме колку што е можно повеќе време за убавите моменти поминати со нив. За подарок никогаш не треба причина, па доколку имате друштво кое “воли да попије” внесете забава ...
прочитај повеќе »

Женски чанти дизајнирани од есенско овошје и зелечнук

Објавено на Од
Модните додатоци се најбитните детали кои ја красат жената. Дамите се луди по невообичаени и колку што е можно поразлични аксесоари кои ќе придонесат за таа да биде забележана и истакната од другите. Во прилог следат 4 чанти, чии креатор бил инспириран од...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.