Статии од категоријата Совети и финти

Како правилно да конзумирате смуди?

Објавено на Од
      Смуди е одличен начин да внесувате поголеми количини на свежо овошје и зелени растенија кои ќе му овозможат дополнителни бенефиции на Вашиот организам. Секоја Ваша замисла можете да ја претворите во одличен освежителен пијалок кој изобилува со антио...
прочитај повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО: Што се може да направите со искористени пластични шишиња

Објавено на Од

Проектите наречени “направи сам” секогаш се интересни и забавни, особено кога ѓубрето може да го претворите во нешто ново и корисно. Но дали сте помислиле дека ова може да го направите со искористени пластични шишиња? Погледнете.

прочитај повеќе »

37 совети и трикови за патување кои треба да ги знаете

Објавено на Од

Патувањето претставува задоволство, но не е така едноставно. Некои мали тајни ги учите по пат, како барање мапа на аеродром пред самото заминување и носење пластични кеси за валканата облека. Сепак, ние сме тука да ви го олесниме спремањето и пакувањето, па затоа во продолжение ви подаруваме 37 совети и трикови како вашето патување да се одвива според првобитниот план.

прочитај повеќе »

Светско првенство + вкусна храна = совршена комбинација

Објавено на Од

Сакате да му го привлечете вниманието на вашиот партнер за време на светското првенство во фудбал? Имате желба да и докажете на вашата љубена дека можете да припремите интересни десерти додека заедно ги следите натпреварите? Следат неколку рецепти за брзо и лесно спремена храна која не само што е вкусна, но и е декорирана во духот на светското првенство во фудбал.  

прочитај повеќе »

13 корисни совети и трикови за градинарство

Објавено на Од

Уште во античко време, градинарството освен од прехранбени причини, се практикувало и за разубавување на животната околина. Денес, динамичниот животен стил не ни дозволува да посветиме премногу време на овие активности, па затоа добро би ни дошле неколку совети и трикови за ефикасно уредување на градините.

прочитај повеќе »

23 креативни начини како да ги претворите неубавите елементи во убав мебел

Објавено на Од

Внатрешниот дизајн е тема за која постојано ни е задоволство да читаме и размислуваме, но дали секогаш ги имаме потребните временски и парични средства за да вложиме во реновирање и уредување на домот? Во продолжение следат неколку брилијантни идеи како да ги скриете предметите кои ви се неопходни и секојдневно ги користите, а ви претставуваат “болка за очите” затоа што не се совпаѓаат со останатите елементи во домот.

прочитај повеќе »

Како да се разладите во текот на летото- трикови и совети

Објавено на Од
Официјално летото веќе започна, па со него доаѓаат и високите температури. Жешкото време може да предизвика нервоза кај многу луѓе, посебно кај оние кои постојано се во движење. Иако се препорачува да не се излегува од дома кога е најтопло, сепак некогаш ...
прочитај повеќе »

Како да си го подобрите начинот на живот?

Објавено на Од

Добар и здрав начин на живот значи да се чуствувате добро и психички и физички. Да го користите секој момент од животот и да уживате во него. Да имате богат социјален живот со пријатели и драги личности на кои им значите многу. Сепак, сите грешиме во животот. Правиме некои избори за кои подоцна

прочитај повеќе »

Како креативно да ги употребите старите работи

Објавено на Од
Низ домот секогаш се наоѓаат работи кои веќе не ги употребуваме. Секојденвно фрламе стари или искористени работи. Но, секогаш има начини како овие стари работи може да ги пренамените за нешто друго. Овие идеи се многу лесни и се прават од работи кои лесно...
прочитај повеќе »

Зошто постојано грешиме?

Објавено на Од
  Сте почувствувале ли некогаш болка и срам заради она што сте? Или, поточно, сте си замериле ли себеси за некоја постапка, заради тоа што некој имал други очекувања од вас, кои не сте ги исполниле? Драги мои, тоа е секојдневие! Кој е виновен? Луѓ...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.