Статии од категоријата Секојдневие

Вашите карактерни особини според типот на кафе кое го пиете

Објавено на Од

Уживате во шолја темно турско кафе? Или пак сакате млечно кафе, декорирано со шлаг и други слатки задоволства?

Едно истражување најде поврзаност помеѓу карактерот на луѓето и преференциите за нивното кафе. Ова е одличен начин да дознаете нешто повеќе за вашиот карактер и карактерот на вашите пријатели.

прочитај повеќе »

20 извонредни фотографии на дожд

Објавено на Од

Временските услови овој месец постојано не изненадуваат, а дождот и покрај топлото време веќе е дел од нашето секојдневие. Нетрпеливо го чекаме летото, а врнежите уште повеќе го прават исчекувањето неподносливо.

Но што доколку почнете поинаку да гледате на дождливото време и решите да му се радувате на животот во секој миг? 
Еве го клучниот рецепт како да му се радувате на дождот, а истиот визуелно е прикажан во 20-те среќни фотографии во продолжение.

прочитај повеќе »

Подарете со љубов за Денот на вљубените

Објавено на Од

Веќе сме на почетокот на вториот месец од оваа година, а се наближува и 14-ти февруари, ден којшто освен што е познат како Св. Трифун (заштитник на лозјето), е уште повеќе познат како Св. Валентин – Денот на вљубените...

прочитај повеќе »

Предлог книги за поубаво лето

Објавено на Од

Летото е период кога вашите секојдневни активности и обврски се намалуваат. Ви останува повеќе слободно време. Ако сте љубител на книги, тогаш тие се одлични придружници со кои брзо ќе ви помине времето. Ние ви предлагаме неколку наслови кои

прочитај повеќе »

Како да се разладите во текот на летото- трикови и совети

Објавено на Од
Официјално летото веќе започна, па со него доаѓаат и високите температури. Жешкото време може да предизвика нервоза кај многу луѓе, посебно кај оние кои постојано се во движење. Иако се препорачува да не се излегува од дома кога е најтопло, сепак некогаш ...
прочитај повеќе »

Активирајте се во текот на летото!

Објавено на Од
Летото е веќе во тек. Со него започнуваат и летните горештини кои најчесто се причина за луѓето да ги откажуваат сите свои активности во текот на денот. Сигурно некогаш сте го употребиле изговорот дека „надвор е премногу жешко“. Но, сепак топлото време не...
прочитај повеќе »

Како да си го подобрите начинот на живот?

Објавено на Од

Добар и здрав начин на живот значи да се чуствувате добро и психички и физички. Да го користите секој момент од животот и да уживате во него. Да имате богат социјален живот со пријатели и драги личности на кои им значите многу. Сепак, сите грешиме во животот. Правиме некои избори за кои подоцна

прочитај повеќе »

Како креативно да ги употребите старите работи

Објавено на Од
Низ домот секогаш се наоѓаат работи кои веќе не ги употребуваме. Секојденвно фрламе стари или искористени работи. Но, секогаш има начини како овие стари работи може да ги пренамените за нешто друго. Овие идеи се многу лесни и се прават од работи кои лесно...
прочитај повеќе »

Интересни факти за храна и пијалоци

Објавено на Од
Во Велика Британија се конзумира најмногу сладолед од цела Европа. Со конзумирање на 8 јаготки ќе внесете повеќе витамин Ц, отколку во еден портокал. Во Белгија се произведуваат 172 000 тони чоколада годишно. Данска е земјата со најголемо конзумирање на...
прочитај повеќе »

7 причини зошто да читаме

Објавено на Од
Живееме во време во кое се почесто во нашите секојдневни активности место завземаат возењето во кола, трачарењето по социјалните мрежи, гледањето филмови, зборувањето на мобилен телефон.  Со тек на време сфативме дека без овие работи и не можеме. Новото в...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.