Статии од категоријата Актуелно

Што се ви е потребно за на одмор?

Објавено на Од
Патувањата се возбудливи, но зависат од мноштво детали. Потребно е да се запомнат многу работи кои треба да се понесат, a заборавањето на само еден предмет понекогаш може да доведе до нервози и фрустрации. Независно дали вашата крајна дестинација е само д...
прочитај повеќе »

Осми март-меѓународен ден на жената

Објавено на Од

прочитај повеќе »

Како да се затоплите во зима

Објавено на Од
Зимата навистина може да биде најмагичното време од годината. Но ако постојано го чувствуваме студот, нема да уживаме вo нејзините убавини. Затоа, постојат неколку начини како да се затолиме, дури и во најстудените денови.  1. Облекувајте се топло Топлата...
прочитај повеќе »

Најпосакувани божиќни дестинации

Објавено на Од
Лапланд, Финска Рованиеми за Финците претставува божиќен штаб. Децата прават колачиња со Баба Мразица, одат во "Елф" училиштето и пишуваат желби со традиционално перо.   Валкенбург, Холандија Пештерата во Валкенбург се претвора во божикниот пазар и рези...
прочитај повеќе »

Факти за спиењето кои најверојатно не сте ги знаеле

Објавено на Од
-Вашиот мозок е поактивен кога спиете отколку кога гледате телевизија. - Рекордот за најдолгиот период без спиење е 18 дена, 21 часа, 40 минути. Рекордерот пројавил халуцинации, параноја, поматен вид, нејасен говор и потешкотии во концентрацијата и мемори...
прочитај повеќе »

Што е Желботека?

Објавено на Од

Вашиот пријател слави важен настан, а вие сe уште немате идеја што да му подарите? Во последен миг барате низ продавниците каде што наидувате само на премногу обични подароци, а сакате да подарите нешто оригинално?

прочитај повеќе »

Добро вино е најдоброто друштво за Св. Трифун

Објавено на Од
На 14-ти февруари, освен што се прославува Св. Валентин или попознат како Денот на вљубените, исто така се слави и Св. Трифун. Св. Трифун е христијански светец којшто претставува заштитник на лозарите и има голема традиција во православното празнување. На...
прочитај повеќе »

Подароци за Св. Валентин според фазата на вашата врска

Објавено на Од
Сигурна сум дека многу пати сте се двоумеле што да им купите на вашите љубени за Денот на вљубените, родендени, годишници...колку пари е соодветно да потрошите, колку вреден да биде подарокот... Пoтоа, сте се плашеле од незгодни моменти како: што ако не в...
прочитај повеќе »

Како до вистинскиот подарок?

Објавено на Од

 

Понекогаш е доволен само мал гест за да се чу

прочитај повеќе »

Необични и откачени кревети

Објавено на Од
Во нашата колекција на интересни и забавни дизајни, посебно на предмети од домот, денес ги вклучуваме и креветите. Кој од овие ви се допаѓа? Доколку имате и вие ваш омилен невообичаен кревет, слободно ставете го во коментар. 1. Фејсбук кревет 2. Хамбурге...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.