Статии од авторот Желботека

Предлог книги за поубаво лето

Објавено на Од

Летото е период кога вашите секојдневни активности и обврски се намалуваат. Ви останува повеќе слободно време. Ако сте љубител на книги, тогаш тие се одлични придружници со кои брзо ќе ви помине времето. Ние ви предлагаме неколку наслови кои

прочитај повеќе »

Како да се разладите во текот на летото- трикови и совети

Објавено на Од
Официјално летото веќе започна, па со него доаѓаат и високите температури. Жешкото време може да предизвика нервоза кај многу луѓе, посебно кај оние кои постојано се во движење. Иако се препорачува да не се излегува од дома кога е најтопло, сепак некогаш ...
прочитај повеќе »

Како да заштедите со tc.mk?

Објавено на Од
Во летниот период сите се трудиме да заштедиме нешто за годината која ни претстои. Затоа во овој период попустите се позастапени. Ние ви нудиме одлични попусти на компјутери и опрема од Адванс Медија. Зошто да не ја дочекате новата академска година спрем...
прочитај повеќе »

Активирајте се во текот на летото!

Објавено на Од
Летото е веќе во тек. Со него започнуваат и летните горештини кои најчесто се причина за луѓето да ги откажуваат сите свои активности во текот на денот. Сигурно некогаш сте го употребиле изговорот дека „надвор е премногу жешко“. Но, сепак топлото време не...
прочитај повеќе »

Како да си го подобрите начинот на живот?

Објавено на Од

Добар и здрав начин на живот значи да се чуствувате добро и психички и физички. Да го користите секој момент од животот и да уживате во него. Да имате богат социјален живот со пријатели и драги личности на кои им значите многу. Сепак, сите грешиме во животот. Правиме некои избори за кои подоцна

прочитај повеќе »

Како до совршен подарок за свадба?

Објавено на Од
Мај е месец на свадби и прослави. Сигурно веќе сте поканети на неколку свадби, а не знаете што да им подарите на младоженците. Ние ви нудиме неколку предлози кои се надеваме ќе ви помогнат при изборот на совршен подарок за свадба. Младоженците започнуваа...
прочитај повеќе »

Како полесно да се подготвите за патување?

Објавено на Од
Патувањата се многу забавни, но исто така може да бидат и многу исцрпувачки.  Ова е период на апсолвентски екскурзии кои траат по 20 дена и вклучуваат долги патувања со автобус, малку време за спиење, а многу шетање. За да си го направите патувањето полес...
прочитај повеќе »

Идеи за маски за 1ви Април

Објавено на Од
Први април- еден од најинтересните денови е пред нас. Ден на шегите, насмевките, маските и костимите. На овој ден дозволени се малите и безопасни лаги, па не се лутете ако некој се пошегува со Вас, сепак е 1-ви Април. За 1ви Април сите се маскираат. Од на...
прочитај повеќе »

Како креативно да ги употребите старите работи

Објавено на Од
Низ домот секогаш се наоѓаат работи кои веќе не ги употребуваме. Секојденвно фрламе стари или искористени работи. Но, секогаш има начини како овие стари работи може да ги пренамените за нешто друго. Овие идеи се многу лесни и се прават од работи кои лесно...
прочитај повеќе »

Подарете за Младенци за среќен и хармоничен брак

Објавено на Од
Празникот Младенци го слави започнувањето на нов живот со личноста која сте ја избрале за свој животен сопатник. На овој ден најчесто се собираат најблиските за да прослават заедно со младенците за нивната среќа и да им посакаат живот исполнет со хармониј...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.