Статии од авторот Тиана Грошева

Идеалните парфеми според вашиот хороскопски знак

Објавено на Од

Не е секогаш лесно да се одбере парфем кој ќе одговара на вашиот животен стил. Откријте ги мирисите кои се вклопуваат со вашиот карактер и се совпаѓаат со вашиот хороскопски знак и неговите карактеристики.

прочитај повеќе »

30 смешни фотографии сликани во прав момент

Објавено на Од

Луѓето често сакаат да позираат и убавите моменти да ги овековечат со фотографии, меѓутоа што се случува кога спонтано ќе фатите некој кадар со камерата од вашиот телефон или апарат?

прочитај повеќе »

Вашите карактерни особини според типот на кафе кое го пиете

Објавено на Од

Уживате во шолја темно турско кафе? Или пак сакате млечно кафе, декорирано со шлаг и други слатки задоволства?

Едно истражување најде поврзаност помеѓу карактерот на луѓето и преференциите за нивното кафе. Ова е одличен начин да дознаете нешто повеќе за вашиот карактер и карактерот на вашите пријатели.

прочитај повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО: Што се може да направите со искористени пластични шишиња

Објавено на Од

Проектите наречени “направи сам” секогаш се интересни и забавни, особено кога ѓубрето може да го претворите во нешто ново и корисно. Но дали сте помислиле дека ова може да го направите со искористени пластични шишиња? Погледнете.

прочитај повеќе »

18 неверојатни дизајни на женски штикли

Објавено на Од

Израелскиот дизајнер на чевли Коби Леви комбинира функционалност и удобност со чудесни и уметнички дизајни. Високо-талентираниот дизајнер има уникатна дарба за дизајнирање уметнички и смешни, а сепак елегантни високи потпетици кои секоја жена гордо би ги носела.

прочитај повеќе »

37 совети и трикови за патување кои треба да ги знаете

Објавено на Од

Патувањето претставува задоволство, но не е така едноставно. Некои мали тајни ги учите по пат, како барање мапа на аеродром пред самото заминување и носење пластични кеси за валканата облека. Сепак, ние сме тука да ви го олесниме спремањето и пакувањето, па затоа во продолжение ви подаруваме 37 совети и трикови како вашето патување да се одвива според првобитниот план.

прочитај повеќе »

Природни "засолништа" од летните жештини во Македонија

Објавено на Од

Летото во Македонија неодамна официјално започна, а со него и силните жештини и опасности од сончевото зрачење. Голем дел од луѓето веќе го планираат или пак се пакуваат за долго очекуваниот летен одмор, но што до тогаш? Како планирате да ја избегнете жештината? Еве неколку предлози каде може да ги поминете топлите викенди.

прочитај повеќе »

Светско првенство + вкусна храна = совршена комбинација

Објавено на Од

Сакате да му го привлечете вниманието на вашиот партнер за време на светското првенство во фудбал? Имате желба да и докажете на вашата љубена дека можете да припремите интересни десерти додека заедно ги следите натпреварите? Следат неколку рецепти за брзо и лесно спремена храна која не само што е вкусна, но и е декорирана во духот на светското првенство во фудбал.  

прочитај повеќе »

13 корисни совети и трикови за градинарство

Објавено на Од

Уште во античко време, градинарството освен од прехранбени причини, се практикувало и за разубавување на животната околина. Денес, динамичниот животен стил не ни дозволува да посветиме премногу време на овие активности, па затоа добро би ни дошле неколку совети и трикови за ефикасно уредување на градините.

прочитај повеќе »

Фотографии од животни со човечки навики

Објавено на Од

Домашните миленичиња поминуваат голем дел од времето со нас, па така тие често знаат да не набљудуваат и да го повторуваат нашето однесување. Како доказ на ова, следат фотографии од животни кои полека, но сигурно, ги усовршуваат техниките на човековото однесување.

прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.