Статии од авторот Maja Lazova

Како да се затоплите во зима

Објавено на Од
Зимата навистина може да биде најмагичното време од годината. Но ако постојано го чувствуваме студот, нема да уживаме вo нејзините убавини. Затоа, постојат неколку начини како да се затолиме, дури и во најстудените денови.  1. Облекувајте се топло Топлата...
прочитај повеќе »

Најпосакувани божиќни дестинации

Објавено на Од
Лапланд, Финска Рованиеми за Финците претставува божиќен штаб. Децата прават колачиња со Баба Мразица, одат во "Елф" училиштето и пишуваат желби со традиционално перо.   Валкенбург, Холандија Пештерата во Валкенбург се претвора во божикниот пазар и рези...
прочитај повеќе »

Факти за спиењето кои најверојатно не сте ги знаеле

Објавено на Од
-Вашиот мозок е поактивен кога спиете отколку кога гледате телевизија. - Рекордот за најдолгиот период без спиење е 18 дена, 21 часа, 40 минути. Рекордерот пројавил халуцинации, параноја, поматен вид, нејасен говор и потешкотии во концентрацијата и мемори...
прочитај повеќе »

Миленичиња во смешни ситуации

Објавено на Од
Животот на луѓето кои чуваат домашни миленичиња е исполнет со интересни и смешни моменти. Тие секогаш знаат да ни го направат денот поубав!          ...
прочитај повеќе »

Зошто да подарите книга

Објавено на Од
“Книгите се одличен подарок бидејки го имаат целиот свет во нив, а многу е поефтино да купиш некому книга, отколку да го купиш целиот свет”. - Неил Гаиман Ќе започнеме со обвивката. Знаете на што мислиме - мала кутија, завиткана во светла хартија со разиг...
прочитај повеќе »

Вкусен и здрав доручек за 5 минути

Објавено на Од
За многу од нас утрото значи станување рано, брзање за на училиште, факултет, работа... Покрај тоа, потребно е да се направи нешто за доручек. Да биде лесно, вкусно и по можност - здраво. Со недостаток на време ова е скоро невозможна мисија. За среќа, нек...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.