Статии од авторот Емилија Пирганоска

Добро вино е најдоброто друштво за Св. Трифун

Објавено на Од
На 14-ти февруари, освен што се прославува Св. Валентин или попознат како Денот на вљубените, исто така се слави и Св. Трифун. Св. Трифун е христијански светец којшто претставува заштитник на лозарите и има голема традиција во православното празнување. На...
прочитај повеќе »

Подароци за Св. Валентин според фазата на вашата врска

Објавено на Од
Сигурна сум дека многу пати сте се двоумеле што да им купите на вашите љубени за Денот на вљубените, родендени, годишници...колку пари е соодветно да потрошите, колку вреден да биде подарокот... Пoтоа, сте се плашеле од незгодни моменти како: што ако не в...
прочитај повеќе »

Како до вистинскиот подарок?

Објавено на Од

 

Понекогаш е доволен само мал гест за да се чу

прочитај повеќе »

Подарете со љубов за Денот на вљубените

Објавено на Од

Веќе сме на почетокот на вториот месец од оваа година, а се наближува и 14-ти февруари, ден којшто освен што е познат како Св. Трифун (заштитник на лозјето), е уште повеќе познат како Св. Валентин – Денот на вљубените...

прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.