Статии од авторот 555 55

Неколку работи кои не ги знаевте за чајот

Објавено на Од
Седум мултинационални корпорации се одговорни за 90% од севкупната количина чај на пазарот.Има посебна температура на приготвување: Зелен чај 150-160 степени,Бел чај 180 степени и Овошни чаеви од 130-150 степени. Кесичките за чај биле измислени во Америка...
прочитај повеќе »

Интересни фотографии од животни

Објавено на Од
Животните се приказна сама по себе која најчесто вреди да биде раскажана и споделена со другите.Секогаш се чини како да изнаоѓаат начин како да не изненадат,да изнудат насмевка или солза па дури понекогаш и да не изнервираат со својата палавштина и немарн...
прочитај повеќе »

Kако да бидете постојано расположени

Објавено на Од
Во денешни услови се чини дека со се можеме да управуваме освен со сопствените животи.Успеваме да ги завршиме сите oбврски и на крајот на денот единственото уживање кое си го приуштуваме се низите на турски серии и нездравата храна која ни дава толку прив...
прочитај повеќе »

Вистинската книга според вашиот хороскопски знак

Објавено на Од
Добрата книга е сон што го држите во вашите раце.- Нели ГаиманСпоред хороскопските знаци ова се нивните омилени сонови исткајани од букви.   Овен Речиси и да нема жанр кој не ги интересира овните.Во детството,тоа се приказни во кои хероите победуваат и се...
прочитај повеќе »

Зимска идила

Објавено на Од
    Наговестувањето за зимата и постилањето на првиот бел килим секогаш успева да стпопи неколку срца од радост колку и ладно да изгледа,особено оние ''големите''кои со нетрпение го очекуваат. Да остенете будни и восхитени со пристигнувањето на секоја едн...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.