Архива на статии од 2011-10

Убавината на детската невиност

Објавено на Од
Колекција од прекрасни фотографии кои ја отсликуваат детската игра и невиност. Сигурни сме ќе ви го разубават денот :)   ...
прочитај повеќе »

Поглед во внатрешноста на... сендвичот!

Објавено на Од
"Поглед во внатрешноста на сендвичот, токму пред да го гризнете." е мотото на графичкиот дизајнер Jon Chonko, при изработката на овој прималив за око проект :) Ако пак сте љубител на благото, тогаш погледнете еден сличен проект...
прочитај повеќе »

Идеи за подарок за деловни луѓе

Објавено на Од
Секогаш е тешко да се одбере вистинскиот подарок, особено кога се работи за колега, деловен партнер или можеби пријател работохоличар :) Како и секогаш, Желботека е тука да ви го олесни изборот. Погледнете ги нашите предлози или кликнете "повеќе" за да од...
прочитај повеќе »

Што сѐ би можеле да сместите на покривот? - 7 светски атракции

Објавено на Од
1. Детско игралиште Ова мора да е вистински кошмар за секој родител! Ова неверојатно детско игралиште е лоцирано на покривот од 3 згради во густо населените делови од Копенхаген. Иако ниската ограда мора да е главната грижа на родителите, да погледнеме и...
прочитај повеќе »

15 неверојатни фотографии кои не се фотошопирани

Објавено на Од
На врвот на Викторијанските водопади има природен базен "Devil's Pool", каде што водата е релативно мирна. Од Септември до Декември кога нивото на водата е ниско, може да се плива во него. Сигурно ве фаќа малку нервоза гледајќи ја сликава :) Левата стр...
прочитај повеќе »

Слатки задоволства во висока резолуција

Објавено на Од
Изгледа дека скенирањето не е исклучиво наменето само за документи. Непознат автор добил идеја за овој интересен проект - чоколатца совршено пресечени на половина скенирани во висока резолуција. Резултатот? Супер реалистични слики на внатрешноста на нашит...
прочитај повеќе »

Креативни дизајни на ѕидни часовници

Објавено на Од
Решивте да го освежите својот дом или собата со некое ново декоративно парче? Зошто тоа не би бил некој интересен ѕиден часовник? Еве неколку креативни дизајни на часовници со кои можете да го разубавите домот и да внесете живост и креативност во него. [...
прочитај повеќе »

Алкохол во тетрапак (како за по дома)

Објавено на Од
Алкохолот нема да ви ги реши проблемите, но сигурно нема ни млекото :) Авторот сакал да дознае дали потрошувачите би купувале алкохол од најпознатите брендови ако се продава во поедноставно, картонско пакување наместо во стаклени шишиња. Баш изгледаат...
прочитај повеќе »

Џакузи во воздух! Забавно или застрашувачко?

Објавено на Од
Убав сончев ден и 20 пријатели во џакузи, звучи како супер забавен начин да се прослави роденденот, зар не? Дури и ако џакузито виси во сред воздух од еден од највисоките мостови во Европа ?!  Ова мора да е најоткачениот начин за прославување на роденден!...
прочитај повеќе »

Добијте го токму подарокот што го посакувате

Објавено на Од
Што сакаш да ти купам за роденден? За годишнина? За Нова Година? За 8ми март? За полугодие? За матура?... “Ништо, не мора да се трошиш” -  е сигурно најчестиот одговор кој го давате и добивате на овие прашања, додека во глава ви се врткаат сите ваши желби...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.