Архива на статии од 2011-07

Без oва.. Нема шанси на летување

Објавено на Од
Летната сезона го достигнува врвот и одморите се редовно една од најактуелните теми на муабет. Некои од вас можеби го искористија веќе, се прошетаа и се пофалија :) но има и многу кои допрва го планираат. Во прилог на тоа, нашиот тим размислуваше на темат...
прочитај повеќе »

Едно поинакво место за одмор!

Објавено на Од
Доколку навистина сакате да си ги исплакнете очите и да се оттргнете малку од секојдневието тогаш би ви препорачале да отпатувате за Дубаи. Само бидете сигурни дека после тоа што ќе го видите, нема да сакате да се вратите дома. :) [caption id="attachment_...
прочитај повеќе »

Сите ја сакаме Македонија

Објавено на Од
Многумина од нас и ова лето решија одморот да го поминат дома-во Македонија. Нормално најпосетени дестинации се Охрид, Дојран, Преспа, Маврово... Но, дали некогаш сте посакале да ја запознаете својата земја малку подобро, па понатаму да можете да ја фалит...
прочитај повеќе »

Време е за...мене!!!

Објавено на Од
Летните одмори се веќе во полн ек. Дали сакате едно малку поинакво летно задоволство и доживување? Денес, предлогот од наша страна е вашиот летен одмор да го искористите во некој спа центар, бања... Пред се, за ова искуство е подготвена и нашата држава. П...
прочитај повеќе »

Одмор на Крф - бисерот на Јонското Море

Објавено на Од
Оваа недела ја посветуваме за сите љубопитни срца расположени за добар летен одмор и за оние кои преферираат да се оддалечат од копното и да посетат некој остров. Затоа денес, ќе направиме барем за миг да ве оттргнеме од секојдневните мисли и да ве одвед...
прочитај повеќе »

Не се опишува со зборови, мора да се проба!

Објавено на Од
Кафето за многумина од вас претставува посебен ритуал и начин на уживање. Во продолжение ви презентираме едни од најдобрите места за пиење кафе во светот. 1. Starbucks Coffee Еден од најпознатите ланци за продажба на кафе во светот. Можете да го најдете с...
прочитај повеќе »

Кафе и за душа и за тело!

Објавено на Од
Дали сте знаеле дека покрај задоволството од конзумирање, кафето може да го користите и како пилинг за вашата кожа? Како маската за лице од кафе му помага на вашето лице? - Кафето е богато со антиоксиданти кои помогаат за прочистување на порите и намалув...
прочитај повеќе »

Кога кафето претставува утрински ритуал

Објавено на Од
За сите што навистина го обожаваат капучиното и за нив претставува утрински ритуал еве некои интересни информации околу потеклото на зборот. Популарната приказна за името “капучино” е следнава: потекнува од италијанскиот збор “cappuccio” кој во превод зна...
прочитај повеќе »

Не оставаат без здив – најсекси машки спортисти во Македонија

Објавено на Од
Машките спортисти се дефинитивно најслабата точка на секој вистински женски навивач. Чувството да го гледате дека го освојува теренот сите не остава со подотворена уста. Кулминацијата следува кога ќе ги начекате како го менуваат дресот на терен. Мхмммм.....
прочитај повеќе »

Фудбал од малку поинаква перспектива

Објавено на Од
Колку од вас го сакаат фудбалот? Колку од вас го гледаат, го играат? А колку од вас слушнале за нашата женска фудбалска репрезентација? Во продолжение ви го презентираме профилот на нашата драга пријателка- Тања Митревска-Чатал. Збор-два за тоа која е Та...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.