Архива на статии од 2011-06

Подарок е...

Објавено на Од
Книгата е подарок што можеш да го отвараш повторно и повторно... - Garrison Keillor Интуитивниот ум е редок подарок, а рационалниот е негов слуга. Создадовме општество кое го слави слугата, а заборава на подарокот. - Albert Einstein Најдобриот подарок што...
прочитај повеќе »

Забава низ Европа

Објавено на Од
Кои се најпосакуваните дестинации за млади и забава низ Европа? Каде можете да се забавувате во секое време, 24/7? Во продолжение ви ги нудиме најатрактивните европски градови, кои гарантираат добра журка. 1. Ибица Овој остров се смета за точка на планета...
прочитај повеќе »

Динг донг – вашиот подарок пристигна

Објавено на Од
Денес е ваш ден. Го прославувате вашиот роденден, матура, дипломска или пак треба да го кажете судбоносното да. Како и да е, еуфоријата е присутна, а возбудата постојано расте. И кога најмалку очекувате, некој ви ѕвони на врата. Кога отварате, ве чека ед...
прочитај повеќе »

Животот е убав, уживајте!

Објавено на Од
Животот е забавен, ако знаете како да гледате на него. Во продолжение ви нудиме различна перцепција на животот и работите кои го сочинуваат: ЦИГАРА: Парче тутун завиткано во хартија со оганче на едниот крај и будала на другиот. БРАК: Спогодба, каде што ма...
прочитај повеќе »

Забава-неопходен дел од животот

Објавено на Од
Животот носи издигнувања и паѓања, неизвесност, стравови, но исто така носи и убави мигови. Оваа недела решивме да се посветиме на убавите сегменти на животот, на оние делчиња без кои ние не можеме... Се разбира, тоа се забавите. Постојат најразлични видо...
прочитај повеќе »

5 необични идеи за подарок

Објавено на Од
Подарокот отсекогаш бил знак дека некој нешто ви значи, дека некој е посебен. Подарувањето не е „задолжително“, не мора да се врзува исклучиво со поводи од типот на родендени, свадби и слични манифестации. Понекогаш подаруваме без причина, како знак на љу...
прочитај повеќе »

Романтичниот Охрид

Објавено на Од
До сега сето време пишувавме за одмори надвор од земјава. Денес сакаме дa ве потсетиме дека и Македонија има свои убавини. Нормално, прва дестинација во државава е Охрид. Еве некои места на кои што можете да поминете незаборавни мигови со вашиот партнер/п...
прочитај повеќе »

Подароци за хороскопски знак рак

Објавено на Од
Ракот е четвртиот знак од зодијакот. Тука спаѓаат луѓето кои се родени помеѓу 21 Јуни и 22 Јули. Луѓето кои се родени во овој знак се многу чувствителни кон другите луѓе и ги почитуваат хуманите вредности.  Предводник на овој знак е месечината. Токму тоа...
прочитај повеќе »

Чувството кога леташ со параглајдер

Објавено на Од
За да ве излудиме до екстремност и во вас да разгориме чувство на еуфорија и слобода направивме интервју со една млада девојка, која секогаш е во потрага по нешто ново и возбудливо. Станува збор за девојката по име Јасмина Чекалова која неможејќи да им од...
прочитај повеќе »

Совршен костим за капење за совршено лето

Објавено на Од
Топлите летни денови се веќе тука. Сите чекаме што побрзо да излеземе на плажите и базените. Како тогаш да изгледаме прекрасно? Сигурно знаете дека формата на вашето тело е клучен фактор за тоа кои типови на костуми најмногу ќе ви прилегаат. Пронајдете се...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.