Архива на статии од 2011-05

Желботека- потсетник и агрегатор на вашите желби

Објавено на Од
  Сигурно секој од вас си има своја желба, замисла, идеја која никако не може да ја оствари. Постојано сите ние сме трагачи по нешто убаво, погодено за нас, но колку и да сакаме да го купиме тоа некогаш не стигнува на ред. Најчесто сите тие нешта по ...
прочитај повеќе »

“Глеј си ја работичката”

Објавено на Од
[caption id="attachment_2382" align="alignleft" width="150" caption="храна од Бравос"][/caption] Игрите не потикнуваат на повеќе смеа. А смеењето едноставно не релаксира. Затоа соберете го вашето друштво и договорете се да одиграте една партија од вашата...
прочитај повеќе »

Посета на забавен парк – искуство кое никогаш не се заборава

Објавено на Од
Не чекајте. Предложете им на вашите пријатели посета на некој забавен парк кои ќе ве остави без здив. Притоа никако не заборавајте да ја понесете вашата камера или вашиот дигитален апарат и да ги овековечите лудите и незаборавни моменти. [caption id="atta...
прочитај повеќе »

Парфеми - магија на заведувањето

Објавено на Од
Векови наназад, парфемот е неизбежен дел од културата на луѓето. Создадени од природни состојки како есенцијални масла од растенија, синтетички состојки и одмерена количина на алкохол, целта на парфемите е зголемување на впечатокот на луѓето кои го корис...
прочитај повеќе »

Што да подарите на хороскопскиот знак близнак(21 мај- 20 јуни)

Објавено на Од
Знакот близнаци е третиот знак од зодијакот и е предводен од планетата Меркур. Основната карактеристика на овој знак е нивната променливост, проследена со многу различни идеи, и она што е уште покарактеристично за нив е љубопитноста и непресушената желба ...
прочитај повеќе »

7 идеи за подароци за вашата Желботека (женски)

Објавено на Од
Како продолжение на претходниот напис за идеи за подароци за машките Желботеки, сега редно е да ги спомнеме и женските Желботеки. И за нив се наближуваат матурите, дипломските, по некој роденден и иако мислиме дека полесно е да се одбере подарок за девојк...
прочитај повеќе »

Желботека - може да ги исполни сите ваши желби

Објавено на Од
Сигурно ви се случило да погледнете некој производ кој што очајно сакате да купите, но баш тој месец и не можете да си го дозволите. И верувам дека секој од вас си има своја листа на предмети кои би сакал да ги поседува, но оставени за иднина, да се куп...
прочитај повеќе »

Одбери си ги желбите за остварување

Објавено на Од
Како би сакале да ги добиете посакуваните подароци за вашата мала или поголема прослава? Сигурно сте начекале барем еден филм каде што невестата оди во продавница и со посебна направа си ги обележува производите кои и требаат и кои би сакала да ги добие з...
прочитај повеќе »

Најлудите роденденски забави

Објавено на Од
  Која е најдобрата и најлудата забава која сте ја приредиле досега? Ако не сте MC за забави, еве како тоа треба да се прави. Ви ги претставуваме најлудите забави кои што би можеле и вие да ги организирате: Тематски забави   [caption id="attachm...
прочитај повеќе »

Необични и откачени роденденски торти

Објавено на Од
Родендените се одличен повод да бидете креативни и кога е тортата во прашање. Зависно од сопствените интереси, имате можност да бидете вистински инвентивни. Ние ви ги покажуваме оние најинтересните на кои наидовме, во кои можеби ќе ја сретнете вашата идна...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.