Архива на статии од 2011-03

Уметноста, еден поинаков подарок- Интервју со авторот

Објавено на Од
Бидејќи секогаш сакаме да бидеме во тек со вистинските идеи за подароци, овој пат решивме да ви подготвиме интервју со една млада и оригинална девојка Радмила Бошкова, која изработува уникатни цртежи на плочки. Затоа, ја замоливме да ни одговори на неколк...
прочитај повеќе »

5 супер креативни начини за подарување пари

Објавено на Од
                    Нема кој не сака да добие пари како подарок! Не за друго, никогаш не може да не им го погодите :) Меѓутоа ставањето 500ка или 1000че во плико е толку излитено. Најдоброто што ќе го доб...
прочитај повеќе »

Разгалете ја вашата понежна половина со одличен универзален подарок

Објавено на Од
Кога на машката листа за подарување се наоѓа вашата мајка, сестра, девојка или пријателка, тогаш сите знаеме дека се јавува проблем околу одлуката каков подарок да се избере. Кое е нивното размислување во такви моменти? Во главата пред се им се врти мисла...
прочитај повеќе »

Како говорот на вашето тело ќе го замени материјалниот подарок

Објавено на Од
Кога ве инетересира дали помеѓу вас и некоја личност постои “хемија”, а тоа никако не можете вербално да го дознаете тогаш единствената опција што ви преостанува е вистински да го осознаете говорот на неговото тело. Ова е еден извонреден начин да подарите...
прочитај повеќе »

Подарете си добра подготовка за вашето патување

Објавено на Од
Без разлика дали се работи за годишен одмор, екскурзија, викенд или пак некој откачен euro-trip, најбитно е секогаш да бидете сигурни дека сите најпотребни работи ќе бидат покрај вас. Затоа, за да нема повеќе главоболки дека сте заборавиле нешто, секогаш ...
прочитај повеќе »

Подарете романтична вечера, заводлив пијалок и страсна музика

Објавено на Од
Најдобриот начин како да ја освежите вашата врска е да приредите едновечерно обострано уживање. Тоа можете да го постигнете со неколку мали но мошне интересни трикчиња. За почеток, размислете каде би сакале да ја приредите вашата романтична вечера. Дали ќ...
прочитај повеќе »

Подарете вкусно кафе и трач муабет:)

Објавено на Од
На пауза од работа, за време на вашиот шопинг со пријателите, по завршувањето на часовите или предавањата или пак после добар ручек, се што ви треба е да се напиете едно добро кафе. Она што е уште поинтересно е дека не секој има ист вкус и исто задоволств...
прочитај повеќе »

Подароци за најмладите и најслатките

Објавено на Од
Бебињата се најслатките суштества, мали човечиња на кои не можете да им одолеете. И нормално, сакате да ги опсипете со љубов, прегратки и внимание. Бирањето на подарок, може да не ви претставува проблем, бидејќи, примачот на подарок и нема да може нешто п...
прочитај повеќе »

Подарок за хороскопскиот знак Овен

Објавено на Од
Знак Овен ( од 21ви март до 20ти април) Независни, љубезни, големи оптимисти и ентузијасти, импулсивни и нетрпеливи, со овие неколку зборови можеме секогаш да го опишеме знакот овен. Но, сепак карактерот не е сосема доволен за да можеме да одбереме соодве...
прочитај повеќе »

КНИГА- Евергрин подарок за секоја пригода

Објавено на Од
Сигурна сум дека секој од вас го знае значењето на убавиот збор и на добрата мисла. Тоа е нешто што може да разгори неверојатни чувства на среќа, љубов и радост, или пак да донесе солзи радосници. Едно такво мало духовно кутивче може да понуди многу маги...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.