Најубавите плажи во светот

Објавено на Од
За некои патници, совршената дестинација кога се во прашање плажите е плажа со бел песок и тиркизно сина вода. За други, пријатна семејно-пријателска атмосфера е тоа што ја дефинира совршената плажа. Некои луѓе сакаат прометни места, додека останатите сак...
прочитај повеќе »

Што се ви е потребно за на одмор?

Објавено на Од
Патувањата се возбудливи, но зависат од мноштво детали. Потребно е да се запомнат многу работи кои треба да се понесат, a заборавањето на само еден предмет понекогаш може да доведе до нервози и фрустрации. Независно дали вашата крајна дестинација е само д...
прочитај повеќе »

Како правилно да конзумирате смуди?

Објавено на Од
      Смуди е одличен начин да внесувате поголеми количини на свежо овошје и зелени растенија кои ќе му овозможат дополнителни бенефиции на Вашиот организам. Секоја Ваша замисла можете да ја претворите во одличен освежителен пијалок кој изобилува со антио...
прочитај повеќе »

Топ 5 причини: „Зошто повеќе да се сликате?“

Објавено на Од
Постојат повеќе причини поради кои не сме расположени за сликање, како на пример: Денес не ми се допаѓа косата. Треба да ослабнам прво. Презафатена сум! Остај ме да уживам во моментот. Овие причини избледуваат кога се споредуваат со вистинските причини ...
прочитај повеќе »

Атрактивни Велигденски дестинации

Објавено на Од
     Доколку сте љубител на патувањето и авантурите, тоаш препуштете се на овие извонредни градови исполнети со убавина, магија и историја. Почувствувајте ги воодушевувачките пејзажи, најразлични луѓе и необични искуства! Уживајте во пролетта со егг-стра ...
прочитај повеќе »

Различни Велигденски традиции

Објавено на Од
     Православните христијани со неизмерна радост го очекуваат големиот христијански и најстар празник Велигден. На овој значаен ден сите се присетуваат на христовото жртвување за спас на човештвото.      Велигденските јајца и чоколадните велигденски заја...
прочитај повеќе »

Осми март-меѓународен ден на жената

Објавено на Од

прочитај повеќе »

Како да се затоплите во зима

Објавено на Од
Зимата навистина може да биде најмагичното време од годината. Но ако постојано го чувствуваме студот, нема да уживаме вo нејзините убавини. Затоа, постојат неколку начини како да се затолиме, дури и во најстудените денови.  1. Облекувајте се топло Топлата...
прочитај повеќе »

Најпосакувани божиќни дестинации

Објавено на Од
Лапланд, Финска Рованиеми за Финците претставува божиќен штаб. Децата прават колачиња со Баба Мразица, одат во "Елф" училиштето и пишуваат желби со традиционално перо.   Валкенбург, Холандија Пештерата во Валкенбург се претвора во божикниот пазар и рези...
прочитај повеќе »

Празнични подароци

Објавено на Од
           Вистинска предпразнична еуфорија го зафати нашиот град. Постои нешто магично во овој период од годината. Празнична декорација, илјадници свеќички, снегулки и украси поставени на прекрасните елки.            Новогодишните и божиќни празници ги ...
прочитај повеќе »

Покани ги твоите пријатели

Желботека е прекрасно искуство заедно со пријателите

  • Добивајте ги вистинските подароци.
  • Знајте ги желбите на пријателите и изненадете ги.
  • Добивајте ги зделките што ги посакувате.

    Додај најмалку еден од производите долу во твојата желботека за да продолжиш.