Категории
cart

Девојката со бисерна обетка

Tc product rating | 0 мислења | Внеси
199,00 ден.
Краток опис

Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман; а како студија на човековата природа, зачинета со зрела анализа, блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст, гнев и забележување во романот што е истовремено убав и брутален.Ајриш Тајмс Трејси Шевалие е мајстор за опис на детали на оживени слики...

Бренд
Издавачки центар Три Tc product rating | 0 мислења
Потребна е регистрација Постави прашање

Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман; а како студија на човековата природа, зачинета со зрела анализа, блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст, гнев и забележување во романот што е истовремено убав и брутален.Ајриш Тајмс Трејси Шевалие е мајстор за опис на детали на оживени слики...

Со помош на таквите детали Шевалие го води читателот во светот на сликите, во атмосферата на ремек-делата што ги истражува: трогателна, таинствена, а на мигови дури и неподносливо силна. Понекогаш атмосферата е толку жива што читателот речиси може да ја почувствува, да ја намириса околу себе. Оваа книга е вистински бисер.Тајмс

Прекрасен роман, таинствен, проткаен со атмосфера... кој ни ги открива деталите за создавањето на сликите... навистина чудесно доживување.Гардијан

Внеси
Нема мислења за производот.
Испораките и рекламациите се вчитуваат


    
     

  Сигурно купување

 
  • Гарантирано рефундирање
  • Сигурно плаќање
  • Брзо решавање на рекламации
повеќе »

 Начини на плаќање

картички


уплатница
 повеќе »
 

Можеби ќе ви се допаѓа